Słoneczka

Dzieci do 1.5 roku

O grupie

Pod okiem cioci Halinki, pielęgniarki roku 2010 w powiecie ostrowieckim, która ma naturalny dar do opieki nad maluszkami, Słoneczka czują się bezpiecznie, pewnie i szybko robią postępy w rozwoju. Dzieci przebywające na grupie są w wieku od 4 do ok. 12 miesięcy, uczą się samodzielnie siadać, rytmicznie i sprawnie raczkować. Szukają upuszczonej zabawki, nabywają umiejętności picia samodzielnego z butelki lub kubeczka trzymając go oburącz. Ładnie jedzą karmione łyżeczką. Reagują na swoje imiona, proste polecenia, wskazują określone osoby, przedmioty, części ciała. Potrafią naśladować proste gesty i ruchy pa-pa, kosi – kosi. Uczą się również wypowiadać pierwsze typu: am, da, mama, baba, papa.

 

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.

Dzieci uczestniczą w:

  1. zajęciach tanecznych,
  2. zajęciach logorytmicznych.

Sala i przykładowy dzień

5:30 – 8:15 – przychodzimy do żłobeczka i się bawimy się piłką w toczenie, kopanie rzucanie, zabawy paluszkowe np. idzie rak, kominiarz. Układamy klocki, tj. budujemy i burzymy, przewracamy karteczki w książeczkach, śpiewamy piosenki i opowiadamy sobie wierszyki.

8:15 -9:00 – zjadamy pyszne i odżywcze śniadanko,

9:00 – 9:30 -w razie potrzeby zmieniamy pieluszkę i kontynuujemy zabawę

9:30 – 12:00 czas na relaks, lub drzemkę

12:00-13:00 motylkowy smaczny obiadek

13:00… mieniamy pieluszki, bawimy się i uczymy nowych rzeczy, później zjadamy podwieczorek i wracamy do domku

Czynności pielęgnacyjne i higieniczne wykonywane są na bieżąco w miarę potrzeby.

 

 

Opiekunki

Skocz do góry