Pajacyk w mediach

Nasze starania są doceniane przez lokalne media

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Pajacyk” w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia. Rodzinny piknik odbył się 11 czerwca, a w przedszkolnym ogródku spotkali się wychowankowie, rodzice, absolwenci, przyjaciele placówki i zaproszeni goście.

Lokalna.TV: „Jedni mają superbohaterów, a ja mam super Babcię i Dziadka”

Sylwestrowa zabawa w Pajacyku 🙂 Oj tak, nie tylko rodzice mają prawo przywitać Nowy Rok.

5 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, jak co roku nauczyciele i przedszkolaki z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Pajacyk” zorganizowali wyjątkowe święto.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Każde prawdziwe dziecko, w swoim domu, ma małego przyjaciela, które towarzyszy mu w nocy i w trakcie dnia, w szczęściu, w trakcie zabawy, czy spaceru. 
Tradycja obchodzenia „Święta Pluszowego Misia”, już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń  „Pajacyka”, który od 6 lat organizuje to wydarzenie, lecz każda edycja ma inny motyw, w tym roku jest to przyjaźń.  
Jak się okazuje, maluchy mogą liczyć nie tylko na pluszaka, ale też na kolegów i koleżanki z przedszkola. 
W Dniu Pluszowego Misia prezentacje artystyczne w wykonaniu podopiecznych wielu ostrowieckich przedszkoli przeniosły na chwilę wszystkich do bajkowego świata.

Dzień Przedszkolaka „Pajacykom” upłynął pod znakiem zabawy, wspólnych tańców i śpiewów. Atrakcje przygotowane przez opiekunki najstarszych grup – Jowitę Parczewską oraz Annę Perzyńską wypełniły czas dzieciom wszystkich grup przedszkolnych. Ponad sto dzieci na świeżym powietrzu świętowało swój dzień.

Przypadające kolejno święta Mamy, Dziecka i Taty zostały w Pajacyku uczczone w sportowym stylu. Taki sposób obchodzenia święta połączył w uśmiechu i dobrej zabawie rodziców, dziadków i dzieci.

 

Nasze cudowne dzieci podobnie jak my kochają wiosnę. Z przyjemnością pożegnaliśmy więc zimę i powitaliśmy śpiew ptaków i przyrodę budzącą się do życia.

Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu „Pajacyków”

Po raz kolejny nasze dzieci nie zawiodły i zaprezentowały w pełnej krasie, swoją piękną  artystyczną duszę 🙂

Jeden z piękniejszych i bardziej wzruszających dni w historii naszego przedszkola. Piękna Gala w wykonaniu naszych sześciolatków na zawsze zostanie w naszej pamięci i będziemy do niej wciąż wracać. Czapki z głów dla Was kochani, pięknie tańczyliście, przepięknie 🙂

Zapraszamy do obejrzenia jak świetnie bawiliśmy się na rodzinnym pikniku, który tym razem zorganizowaliśmy na sportowo 🙂 Materiał video lokalnej telewizji, a dla chętnym dłuższa video relacja naszej produkcji:

Piękne Jasełka zorganizowane w ODS Malwa 🙂

Biedroneczki, nasze słodziaki składają życzenia 🙂 Tak, tak, dla Was drogie babcie i dziadkowie. Nie można tego nie zobaczyć, występ dzieci to absolutne mistrzostwo świata.

Nasze maluchy kochają złotą polską jesień. Na pikniku było dużo dobrej zabawy, uśmiechu, smacznych przekąsek i występów artystycznych. Obecność dzieci przywołała słoneczko, które wygrzewało uśmiechnięte buzie 🙂

 

Hmmmm… nie ma co się rozpisywać. To trzeba zobaczyć. Reakcja naszych cudownych dzieci na zorganizowany w czerwcu piknik rodzinny powala na kolana. Dzieciaki kochamy Was za wspaniałe serduszka i moc pozytywnej energii.

Najmłodsi wolontariusze WOŚP

Kamila, Nela, Gabrysia, Ala i Nadia – choć mają dopiero po kilka lat to wolontariat w ramach WOŚP jest im dobrze znany. Najmłodsze wolontariuszki wiedzą komu i dlaczego chcą pomagać.

Magiczne Jasełka

Nasze cudowne dzieciaki, uwielbiają sztukę i wsytępy artystyczne. Dlatego każdego roku dajemy im dużo okazji do zaprezentowania swoich niezwykle czarujących talentów.

Święto pluszowego misia na ludowo.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Podczas występów na scenie dzieciaki tańczyły i śpiewały. Ich kolorowe, folklorystyczne stroje nie były przypadkowe. Tegoroczne obchody Święta Pluszowego Misia odbyły się na ludowo, był to Folkowy-Miś. Organizatorem wydarzenia był ostrowiecki „Pajacyk”.

Profesjonalna Opieka

Pajacyk to nie zwykły żłobek i zwykłe przedszkole. Pajacyk, to drugi dom dla naszych podopiecznych. Dlatego z każdym miesiącem udoskonalamy nasze otoczenie aby było bardziej przyjazne, bezpieczne i radosne. Nasze starania doceniacie Wy – rodzice i opiekunowie naszych maluchów. Za to serdecznie dziękujemy, bo nie ma większej nagrody, jak szczęśliwe dziecko.

Rekrutacja w pajacyku

W Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu „Pajacyk” rekrutacja trwa na dobre, a właściciele placówki na brak chętnych nie mogą narzekać. Pierwszeństwo przyjęcia do przedszkola mają dzieci, które wcześniej uczęszczały do żłobka Pajacyk.

Cały artykuł

Krystyna Gębka, laureatka konkursu Kobieta Przedsiębiorcza 2015, Superniania z sercem do dzieci

Zajęła piąte miejsce wśród Kobiet Przedsiębiorczych 2015 w regionie świętokrzyskim. Największą jej pasją jest praca z dziećmi, ale kocha też też ogród, wnuki i zabawę z pupilami Melą i Mruczkiem. Ma wielkie plany, by rozwijać swój biznes.

Cały artykuł

Festyn Rodzinny 2016

Show pt: „Twoja Twarz brzmi znajomo”, pokaz mody dla najmłodszych, zabawa przy muzyce to tylko niektóre z atrakcji na rodzinnym pikniku. Impreza, która odbyła się w poniedziałek ma charakter cykliczny. Co roku z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i  Dnia Ojca dyrekcja i pracownicy Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Pajacyk” zapraszają rodziców, dziadków i dzieciaki do wspólnej zabawy.

Piknik przyciąga tłumy i jest okazją do integracja i prezentacji dorobku artystycznego i edukacyjnego placówki.  W  organizację imprezy zaangażowani są również rodzice i dziadkowie.

Nadzwyczajna sesja Wielkiej Małej Rady

Choć nie mają prawa głosu to głos mają i chętnie go zabrali podczas Pierwszej Dziecięcej Sesji Rady Miasta w Ostrowcu Św.
Pomysłodawczyniami zorganizowania w Ostrowcu Świętokrzyskim obrad Dziecięcej Rady Miasta były dyrektorki z Niepublicznego Przedszkola „Pajacyk” i Publicznego Przedszkola nr 19. Współorganizatorem i współgospodarzem wydarzenia był Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Młodzi radni reprezentowali kluby, czyli przedszkola do których uczęszczają. Choć interesy czasami mieli  rozbieżne, to udało się stworzyć szeroką koalicję, która wywalczyła korzystne dla siebie zmiany w budżecie. Trudne pytania i całkiem poważne problemy poruszone przez małych obserwatorów nie umknęły uwadze prezydentowi miasta, który zapewnił, że od dziś głos najmłodszych będzie brany pod uwagę, bo przecież dzieciom się nie odmawia….

W ramach wystawy rzeźby zakopiańskiej „Od Kenara”, którą można oglądać w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, organizowane są warsztaty rzeźbiarskie kierowane do dzieci i młodzieży. Takiej okazji nie mogły przegabić dzieci z naszego przedszkola, które bardzo chętnie weszły w rolę profesjonalnych artystów.

Skocz do góry